בניית אתריםאורן וסרשפרונג

Jerusalem Heritage

הצעה להקמת מיזם עסקי
76-176-276-376-8

בשנת 1992 יזם דוד קרויאנקר הצעה להקמת מיזם עסקי וחברה מסחרית שתייצר ותשווק סדרת מוצרי יוקרה שימושיים ואמנותיים שיעצבו אמנים ירושלמיים בהשראת עולם הצורות והעיטורים המגוון של האדריכלות והארכאולוגיה הירושלמית לתקופותיה וסגנונותיה. מטרת יוזמה זו להפיץ את דבר יופיה וייחודה הפיזי־צורני־אסתטי של ירושלים ברחבי תבל באמצעות מותג מסחרי:
Jerusalem Heritage – Tradition of Design and Quality.

 


הרעיון היה ליצור סדרה מגוונת של מוצרים, מתכשיטים, כלי בית שימושיים ודקורטיביים ופרטי לבוש ועד למשחקים אשר ניתן לייצר במגוון חומרים – נייר, טקסטיל, זכוכית, גבס, קרמיקה, עץ ומתכות שונות. הוצע שמקורות ההשראה העיצוביים יתבססו על שפת הצורות והאסתטיקה של השערים וחומות העיר העתיקה, האדריכלות הממלוכית, מבני הציבור האירופיים הנוצריים שנבנו בעיר בסוף המאה ה־19, הבתים הערביים בעלי עיטורי הקרמיקה הצבעוניים ומאפייני סגנון הבאוהאוס והאר־דקו בבתים יהודיים משנות ה־30. ההצעה כללה מספר דוגמאות של מוצרים ותכנית עסקית שהכין אבי חפץ – ייעוץ כלכלי בע"מ, והוצגה בחוברת מאירת עיניים שהודפסה ב־10 עותקים. למרות שההצעה זכתה לתמיכת המרכז לפיתוח עסקים בירושלים (מט"י), היא לא יצאה לפועל בשל המצב הכלכלי והביטחוני הירוד באותה עת בארץ.

© כל הזכויות שמורות לדוד קרויאנקר. אין להעתיק, לשכפל או לצלם בשום צורה ובשום אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכאני, את הצילומים, הרישומים והמפות שבאתר אינטרנט זה ללא אישור בכתב מאת דוד קרויאנקר