בניית אתריםאורן וסרשפרונג

תערוכות ותצוגות־קבע

חלום בהקיץ: ירושלים הלא־בנויה

תוכן הספר/קטלוג:

הספר סוקר פן מרתק בתהליך התכנון והפיתוח של העיר בתקופה של כמאה שנה, משלהי המאה ה־19, על החלומות והחזונות הרעיוניים לגבי דמותה הפיזית הרצויה של העיר, וכן תכניות אורבניות וארכיטקטוניות שנגנזו, ננטשו או נדחו. ירושלים הייתה מקור השראה וכר פורה לרעיונות ערטילאיים מגוונים ויצירתיים כדוגמת, קודש וחול, שלום ותקומה לאומית, אשר תורגמו למונחים פיזיים־צורניים: ירושלים של "אילו", היא עיר של חלומות, תקוות, ציפיות ואשליות שהתנפצו על סלעי המציאות. "ירושלים הלא־בנויה" משקפת את המעבר מעיר מיסטית של כתבי קודש לעיר מציאותית, מעבר שדרש שינוי בדרכי חשיבה, באופנות תכנון ובמגבלות ואילוצים פוליטיים וכלכליים.

 

לפרטים נוספים
לגור בירושלים

תוכן הספר/קטלוג:

הספר משקף את אופיה ההטרוגני של העיר ואת הזהויות הדתיות והעדתיות הרבות הקיימות בה כמשתקף במבנה האורבני והאדריכלי של שכונות ירושלים. הוא מציג את תכנון הבתים והדירות ואת תרבות הדיור בהן מאמצע המאה הי"ט ועד היום, וכן את השינויים שחלו במהלך הדורות בסגנונות הבנייה, העליה ברמת המגורים והאופנות המשתנות בריהוט ובאביזרי בית.

 

לפרטים נוספים
To Live in Jerusalem

תוכן הספר/קטלוג:

ספר זה הוא מהדורה אנגלית של הספר/קטלוג התערוכה "לגור בירושלים" שהוצגה במוזיאון ישראל בשנת 1993. הספר מחולק לשתי חטיבות שהראשונה בהן נחקרה ונכתבה בידי דוד קרויאנקר והשנייה בידי ד"ר רבקה גונן.

 

לפרטים נוספים
הטחנה The Mill - מרכז קניות ייחודי

תוכן החוברת:

לקראת חנוכת מבנה הטחנה ב־31 במרס 1987, אצר דוד קרויאנקר תצוגת־קבע במבואת הכניסה הראשית. בחוברת הדו־לשונית, בעברית ובאנגלית, שהכין מוצגים תולדות המבנה ותהליך שימורו ושיפוצו.

 

לפרטים נוספים
סיפור רוסי Russian Story

תוכן הדפדפת:

באולם הישיבות של בניין הקונסוליה הרוסית לשעבר, שכיום שוכנים בו משרדי הרשות לפיתוח ירושלים, הותקנה תצוגת־קבע של צילומים היסטוריים המתעדים את תולדות הבניין ואת עבודות השימור והשיקום האיכותיות שבוצעו בו. התצוגה לוותה בדפדפת מידע בעברית ובאנגלית.

ֿ

לפרטים נוספים
תולדות בניין העירייה ההיסטורי 1932–1997

תוכן החוברת:

בסיום תהליך שימורו ושיפוצו של הבניין בשנת 1997, נקבעה במבואת הכניסה של הבניין תצוגת־קבע של צילומים היסטוריים המתעדים את תולדות הבניין ואת עבודות השימור והשיקום שבוצעו בו. טקס חנוכת הבניין והתצוגה ההיסטורית לוו בפרסום חוברת ודפדפת מידע.

 

לפרטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לדוד קרויאנקר. אין להעתיק, לשכפל או לצלם בשום צורה ובשום אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכאני, את הצילומים, הרישומים והמפות שבאתר אינטרנט זה ללא אישור בכתב מאת דוד קרויאנקר