בניית אתריםאורן וסרשפרונג

ביוגרפיות של אדריכלים

אדריכל ז.ש. הרמט: שישים שנות יצירה

תוכן הספר:

ספר זה מתעד את תולדות חייו ויצירתו של זולטן שמשון הרמט (1900–1985), אדריכל צנוע אך חשוב, שהטביע חותם בעיצוב המרקם האורבני של ירושלים באמצעות כמה בתים בעלי ערך ארכיטקטוני רב שתכנן בתקופת המנדט ובשנות המדינה הראשונות. עם הבתים הבולטים שתכנן נמנים בית שלום הורביץ ובית ישעיהו ברוידא ברחוב אחד העם שבשכונת טלביה ובית חאנא סלמה בפינת הרחובות בלפור ועזה, בשולי שכונת רחביה. הספר יצא לאור ביוזמת ד"ר ישראל כץ, מנהל עיזבונו של אדריכל הרמט.

 

לפרטים נוספים
אדריכלות המדינה שבדרך בראי יצירתם של הקר וילין

תוכן הספר:

עבודת מחקר זו מציגה את תולדות חייהם ופרי מפעלם הארכיטקטוני של האדריכלים־מהנדסים אליעזר ילין ווילהלם הקר, שנטלו חלק חשוב בהתגבשותה של האדריכלות הארץ־ישראלית בשנות ה־20 וה־30. משרד הקר־ילין היה פעיל בתהליך המואץ שהתחולל בארץ־ישראל באותה עת; מכיבוש אדמות הטרשים השוממות בירושלים ותכנון שכונת הגנים רחביה ב', דרך בנייה עירונית בורגנית בתל־אביב ועד להקמת יישוב כפרי־חלוצי ומגדל מים בביצות הטובעניות שלימים הפכו לעיר הרצליה. הספר חושף גם סיפורי בתים במקומות אחרים בארץ, המוכרים אך למעטים, וכן רעיונות תכנוניים שלא הגיעו לכלל מימוש. הספר יצא לאור ביוזמת צאצאי משפחת ילין לזכר שושנה ישראלי, בתם של הצ'לנית תלמה ילין והאדריכל אליעזר ילין.

 

לפרטים נוספים

© כל הזכויות שמורות לדוד קרויאנקר. אין להעתיק, לשכפל או לצלם בשום צורה ובשום אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכאני, את הצילומים, הרישומים והמפות שבאתר אינטרנט זה ללא אישור בכתב מאת דוד קרויאנקר