בניית אתריםאורן וסרשפרונג

פרסים

מוזיאון ישראל , ירושלים 

מענק סנדברג למחקר ו/או פיתוח, 1981 

 

"מוענק לאדריכל דויד קרויאנקר על תרומתו לשימור הערכים האדריכליים של ירושלים. מענק זה ניתן כדי לאפשר למר קרויאנקר להמשיך לאסוף, לעבד ולערוך את החומר ל'מדריך לאדריכלות של ירושלים' שבהכנתו הוא עומד. חברי הוועדה מקווים כי המענק יסייע למר קרויאנקר לממש בהצלחה את הפרויקט, שלו הם מייחסים ערך חינוכי רב."

 

על החתום: טדי קולק

השופטים: יצחק גאון, סוזן לנדאו

 

 


 

המועצה לישראל יפה

אות מגשים ישראל יפה, 1989

 

"על פעילות מופת למען ישראל יפה בתיעוד ושימור אתרים בירושלים", ב' אייר תשמ"ט, 7 במאי 1989

 

אורה הרצוג אילה אברמוב
נשיאת המועצה לישראל יפה יו"ר ועדת השיפוט

 

 


 

ארגון הקבלנים של ירושלים

פרס יוסף פפרמן על הצטיינות בתחום הבנייה בירושלים, 1993

 

יהודה ישראל טדי קולק ש. צוריאל
ארגון הקבלנים ראש העיר מועצת הפועלים

 

 


 

יד יצחק בן־צבי , ירושלים

פרס מרדכי איש שלום לתולדות ארץ־ישראל וירושלים, 1995

(ל' בניסן תשנ"ה – 30 באפריל 1995)

 

"בששת הכרכים של 'האדריכלות בירושלים', אשר ראו אור בירושלים בין השנים 1993–1983, פורש האדריכל דוד קרויאנקר תמונה נרחבת ומפורטת של התפתחותה המודרנית של ירושלים... כרכים אלה, המאויירים בשפע צילומים ושרטוטים, כתובים בסגנון המפיח חיים לתוך מקצוע הנמצא בגבול שבין טכנולוגיה ואמנות, סגנון המוצא את החיים ואת ההיסטוריה שבתוך האבנים ושמאחוריהן. מבלי לוותר על מקצועיות, משכיל המחבר למשוך את רוחו ואת לבו גם של מי שאיננו לא אדריכל ולא היסטוריון, ולהכניסו עמוק הן לפרקים חשובים של תולדות העיר והן להבנת המקצוע. במיוחד יודגש הטיפול הרגיש אך המפורש של המחבר בכל הנוגע לשאלות האיזון שבין הרצון לשמר מסורות עתיקות ואופיה הייחודי של העיר, לבין הצרכים של עיר מודרנית חיה וגדלה, וזאת בנסיבות מדיניות ודמוגרפיות מיוחדות. המחבר עומד בניתוחיו על מדיניות ועל היעדרה, על הישגים ועל משגים, ומתוך ניסיון חי ועשיר משתף את הקוראים בלבטים של אלה הממונים על איזון זה.

 

מתוך הכרה בתרומתה הגדולה והמיוחדת של סדרה זו להכרת ירושלים ותולדותיה בעת החדשה, החליטה ועדת הפרסים להעניק לאדריכל דוד קרויאנקר, שהוא גם ידיד ותיק של יד בן־צבי ותורם רבות למפעליה, את פרס מרדכי איש שלום לתולדות ארץ־ישראל וירושלים לשנת תשנ"ה."

 

פרופ' שמואל אחיטוב פרופ' שמעון דר
דוד ברטוב פרופ' יעקב שביט
פרופ' יעקב גולדשטיין פרופ' דניאל שוורץ, יו"ר

 

 


 

 

הקרן לירושלים

עיטור טדי קולק על מפעל חיים, 2006

 

."...בעבור חלקך החשוב בבניינה של מדינת ישראל ובירתה ירושלים; תרומתך המשמעותית לאדריכלות בירושלים ובייחוד לשימורם ולשיקומם של מבנים רבים בעלי חשיבות ארכיטקטונית והיסטורית ברחבי העיר; הישגיך המקוריים והחלוציים לחקר ההיסטוריה האורבנית־ארכיטקטונית של ירושלים ומסורת השימור והשיקום שהנחלת בעיר, באמצעות סדרת ספרים המהווה מסד ונכס תרבותי רב־חשיבות של ידע לדורות הבאים. כל אלה משקפים את מעורבותך החשובה במאמצים להפוך את ירושלים לעיר בירה מתקדמת בישראל ובעולם."

(ט' באייר התשס"ו, 7 במאי 2006).

 

רות חשין דן מרידור ראובן (רובי) ריבלין
נשיאת הקרן לירושלים יו"ר הקרן לירושלים יושב־ראש הכנסת ה־16

 

 


 

 

יקיר ירושלים
עיריית ירושלים, 2010


"...על פעילותו בחקר ובתיעוד המורשת הבנויה של העיר, על שותפותו במאבקים לשמירת הנכסים הארכיטקטוניים שלה ועל עיצוב פניה לדורות הבאים מוענק לו עיטור הכבוד יקיר ירושלים"

וועדת השיפוט:

יעקב טירקל, שופט בית המשפט העליון בדימוס,  יושב ראש
הרב בני לאו
פרופ' נאווה בן צבי
גב' עדינה בר-שלום

 


 

 


© כל הזכויות שמורות לדוד קרויאנקר. אין להעתיק, לשכפל או לצלם בשום צורה ובשום אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכאני, את הצילומים, הרישומים והמפות שבאתר אינטרנט זה ללא אישור בכתב מאת דוד קרויאנקר